Дата змінення: 2021-03-28
Анотація
Постановка проблеми. Зазвичай, коли борг наближається до критичного рівня, інвестори починають вимагати вищої процентної ставки. Вони хочуть більшої віддачі за більший ризик. Якщо країна продовжує витрачати кошти, то її облігації можуть отримати нижчий кредитний рейтинг. Це свідчить про те, наскільки ймовірно, що країна виконає дефолт за боргом. У міру зростання процентних ставок країна стає дорожчою рефінансувати існуючий борг. З часом дохід повинен йти на погашення боргу, а менше на державні служби. Подібно до того, що сталося в Європі, такий сценарій може призвести до кризи суверенного боргу. У довгостроковій перспективі занадто великий державний борг – це все одно, що їхати з екстреним гальмом. Інвестори підвищують процентні ставки в обмін на підвищений ризик дефолту. Це робить такі компоненти економічної експансії, як житло, зростання бізнесу та автокредити, дорожчими. Щоб уникнути цього тягаря, уряду країни потрібно ретельно знайти оптимальне місце державного боргу. Він повинен бути достатньо великим для стимулювання економічного зростання, але достатньо малим, щоб утримувати відсоткові ставки на низькому рівні.
Аналіз останніх досліджень та публікацій. Різні підходи, щодо дослідження проблематики національного боргу, досліджували такі українські дослідники, як: О. Барановський, С. Юрій, А. Андрущенко, С. Ковальчук, С. Лондар, М. Карлін, І. Форкун, П. Германчук, В. Башко, О. Василик, С. Буковинський, В. Опарін, В. Козюк, Н. Герасименко, а також іноземні дослідники С. Брю та К. Макконел.
Мета і завдання дослідження. Метою статті є дослідження державного боргу та його впливу на економіку країни на прикладі США як найбільшого боржника світу.